Укр.
Гербів на 25.05.2025 - 6599
НАВІГАЦІЯ
Список для: Українська Геральдика
Список для: Геральдика сучасної України
Список для: ХМЕЛЬНИЦЬКА ОБЛАСТЬ
Список для: ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ РАЙОН
Список для: ЧОРНООСТРІВСЬКА ГРОМАДА
Список для: ЧОРНИЙ ОСТРІВ
Всі герби за алфавітом

ПОШУК
Для пошуку потрібно використовувати
не більше одного слова
або його частини.
НАЙБІЛЬШ ВІДВІДУВАНІ РЕСУРСИ:

Сучасний герб (100384) 
(Державні символи України)
Прапор (74577) 
(Державні символи України)
Штандарт Президента (73400) 
(Державні символи України)
Сучасний герб (58876) 
(КАЛЬНИК)
Сучасний герб (56488) 
(ШАБЕЛЬНЯ)






Google





ЧОРНИЙ ОСТРІВ

Заснований в 1366р. Магдебурзьке право з 1556р. Під час набігів татар на Поділля воєвода Свищ разом зі своєю дружиною, рятуючись від переслідування, втік на Острів Буга і тут оселився. Так заснували містечко, яке мешканці обкопали захисними ровами. У середні віки все населення Острова вимерло від чуми. Звідси походження назви - Чорний Острів.
Поселенням володіли графи Пшездецькі. На території маєтку у XVIIIст. збудований розкішний палац. У 1817р. збудований костьол Успіня Пресвятої Богородиці. У Чорному Острові було повітове дворянське училище для панночок. З 1856 по 1859 р. у цьому училищі викладав історію видатний український поет, байкар Леонід Глібов. У 1847р. у палаці Пшездецьких гостював видатний композитор Ференц Ліст.
У 1873р. дві доньки графа Пшездецького поїхали на прогулянку верхи. Одній з них - Лаурі - стало погано і вона впала з коня. Важка травма прикувала дівчину до ліжка. Вона помирає у 21-річному віці. Її поховали у сімейному склепі, який знаходився під будівлею костелу. Засмучені важкою втратою батьки замовляють коштовний надгробок у видатного скульптора, професора Петербурзької академії мистецтв Віктора Бродського. Майстер працював над замовленням 2 роки. Надгробок з білого каррарського мармуру вагою понад 3 тонни 1876р. було доставлено залізницею. Пам'ятник встановили у костелі, де знаходився родинний склеп. Зараз цей надгробок знаходиться в костьолі м.Кам'янця-Подільського.

Авторський колектив | Література | Статистика | Гостьова книга | Нашi друзi | Плагіатори | Геральдичнi лiнки | Негеральдичнi лiнки | Нас вiтають | Іноземна геральдка
Матерiали сайту не можуть бути використанi частково чи повнiстю без письмової згоди ЗАТ "Мiкросистема".
Data of a site cannot be used entirely or partially without the written agreement of Joint-Stock Company " Microsystem ".
Материалы сайта не могут быть использованы целиком или частично без письменного соглашения ЗАО "Микросистема". © Microsystem