В щиті, понижено перетятому лазуровим і червоним, балка, перетята зеленим і срібним. У першій частині золота яблунева гілка з золотими листками і срібними квітками і золота абрикосова гілка з такими ж листками і плодами, покладені в косий хрест. В другій частині три срібних укорочених хвилястих балки, поверх яких золота громова стріла. Поверх всего три золотих хати з срібними вікнами, з'єднані золотим парканом з двома золотими арками.
ри муровані селянські хати, з'єднані між собою кам'яною огорожею, нагадують про заснування села трьома незаможними господарями, які у XVIII столітті оселилися із своїми родинами на хуторах-обійстях біля Південного Бугу. Назва села утворилась від історичного факту забудови переселенцями перших хат, які пізніше об'єдналися у село. За місцевими переказами це були сім'ї Степанових, Кондратьєвих та Карасьових, нащадки яких тепер проживають у Трихатах.
Зображення трьох хат, з'єднаних мурованою огорожею з ворітьми, підкреслюють типову забудову поселень на Миколаївщині у минулому. Трихати, з'єднанні в ряд, символізують згуртованість односельчан для спільного життя і праці. Відкриті ворота символізують гостинність і щедрість господарів осель. Зелене поле символізує благоустрій села і квітучі обійстя господарів. Вузька срібна балка нагадує залізничний міст через річку Південний Буг.
Автор -
І.Д.Янушкевич.
Зображення на сайті -
В.М.Напиткін.