Укр.
Гербів на 18.04.2024 - 5209
НАВІГАЦІЯ
Список для: Українська Геральдика
Список для: Геральдика сучасної України
Список для: КІРОВОГРАДСЬКА ОБЛАСТЬ
Список для: ПЕТРІВСЬКИЙ РАЙОН
Всі герби за алфавітом

ПОШУК
Для пошуку потрібно використовувати
не більше одного слова
або його частини.
НАЙБІЛЬШ ВІДВІДУВАНІ РЕСУРСИ:

Сучасний герб (98262) 
(Державні символи України)
Прапор (72698) 
(Державні символи України)
Штандарт Президента (71164) 
(Державні символи України)
Сучасний герб (56800) 
(КАЛЬНИК)
Сучасний герб (54293) 
(ШАБЕЛЬНЯ)






Google




Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона

ПЕТРІВСЬКИЙ РАЙОН

Петровський район отримав свою назву від селища Петрове, що стало центром утвореного 1923р. району у складі Криворізького округу Одеської губернії. У 1939р. його передано до складу новоствореної Кіровоградської області. Район неодноразово зазнавав територіальних змін у зв'язку з адміністративним перерозподілом і тільки від 1967р. межі його не змінювались до теперішнього часу. Розташований на сході Кіровоградщини. У районі переважає сільськогосподарське виробництво, що спеціалізується на зерновому землеробстві та тваринництві.
Характерною для ландшафту Петрівщини є підвищена, хвиляста рівнина з типовою лісостеповою рослинністю, розчленована балками, ярами й долинами ріки Інгульця та його приток Бешки, Зеленої, Жовтої. Більше ста курганів виявлено археологічними експедиціями на території Петрівського району. Вони є не тільки поховальними могилами минулих епох, а й пам'ятниками рукотворного ландшафту степу України. У ХVІ-ХVII ст. територія теперішньої Петрівщини входила до Вольностей Війська Запорізького. Тут з'являються запорізькі зимівники, формується козацька топоніміка - більш ранні безіменні кургани найменуються могилами з власними назвами: Бекетова, Січова, Стареча.
До найдавніших населених пунктів району належить село Зелене, яке розташоване на місці запорозького зимівника, заснованого у другій половині XVIIст., село Новий Стародуб, що згадується у письмових документах початку XVIIIст. та сучасний районний центр селище Петрове. За одним з усних переказів Петрове виникло у кінці XVIIст. як хутір козака Петрика - Петра Івановича Іваненка. Але то лише версія, бо достовірним є те, що Петрик поселився пізніше на правому березі р.Бешки на місці теперішньої Нової Праги і поселення мало назву Петриківка. За іншим переказом селище засноване запорізьким козаком Петром Глобою у 60-х рр. XVIIIст., але підтвердження цьому не знайдено. Найбільш вірогідним виникнення Петрового пов'язане з діяльністю кошового отамана Петра Кальнишевського. Через теперішній Петрівський район, від села Дереївки на Дніпрі до річки Жовтої при впадінні її в Інгулець, проходила межа Вольностей Війська Запорозького та Нової Сербії.
У противагу діям царського уряду, який почав інтенсивно залюднювати ці землі переселенцями - сербами, хорватами, болгарами, створюючи лінію військових поселень, Петро Кальнишевський, починаючи з 1767 р., став переселяти одружених запорожців з хуторів на землі понад кордонами військових поселень. Так виникли козацькі слободи (Богданівка, Іскрівка, Верблюжка, Ганнівка та ін.). За десятиріччя свого отаманування Кальнишевський заселив десятки сел. Маючи власні землі в межах теперішнього Петрівського району, він відіграв значну роль у заселенні Петрівшини. Козацький зимівник, у якому періодично мешкав кошовий отаман, був названий Петровим.
ЗНАК N29 (червень, 2003р.)

Авторський колектив | Література | Статистика | Гостьова книга | Нашi друзi | Плагіатори | Вiйськовi емблеми | Геральдичнi лiнки | Негеральдичнi лiнки | Нас вiтають | | Іноземна геральдка
Матерiали сайту не можуть бути використанi частково чи повнiстю без письмової згоди ЗАТ "Мiкросистема".
Data of a site cannot be used entirely or partially without the written agreement of Joint-Stock Company " Microsystem ".
Материалы сайта не могут быть использованы целиком или частично без письменного соглашения ЗАО "Микросистема". © Microsystem