Укр.
Гербів на 18.08.2022 - 5175
НАВІГАЦІЯ
Список для: Українська Геральдика
Список для: Статті
215 років гербу Хмельницького
Всі герби за алфавітом

ПОШУК
Для пошуку потрібно використовувати
не більше одного слова
або його частини.
НАЙБІЛЬШ ВІДВІДУВАНІ РЕСУРСИ:

Сучасний герб (95542) 
(Державні символи України)
Прапор (70153) 
(Державні символи України)
Штандарт Президента (64936) 
(Державні символи України)
Сучасний герб (54349) 
(КАЛЬНИК)
Сучасний герб (51726) 
(ШАБЕЛЬНЯ)


Google
Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона

215 років гербу Хмельницького

22 січня 2011г. історичному гербові Проскурова виповнюється 215 років. 27 вересня 1990 року тодішній Хмельницький міський голова Михайло Чекман своїм підписом оприлюднив історичне для обласного центру рішення №8 третьої сесії міської Ради народних депутатів XXI скликання. У рішенні "Про використання символіки на території міста Хмельницького", зокрема, йшлося про таке: "З метою відродження духовних цінностей; підняття патріотизму і національної самосвідомості мешканців міста, міська Рада вирішила:
...2. Відродити історичний герб м. Проскурова як герб м. Хмельницького.
3. Відмінити існуючий герб м. Хмельницького.
...8. Рішення вступає в силу з моменту його прийняття 27 вересня 1990 року".
Тоді ж народні обранці затвердили Положення про герб і прапор міста Хмельницького. Про герб сказано таке: "Герб міста Хмельницького (Проскурова) являє собою гербовий щит із фігурою - три золоті (жовті) перехрещені стріли (середня - вістрям донизу, дві - під кутом 90градусів - вістрями вгору) на синьому тлі. Обрамлення щита золоте (жовте). Форма гербового щита - іспанський закруглений щит і його варіанти. Співвідношення ширини гербового щита до його довжини 2 : 2,8. Фігура розташована посередині щита і займає (по середній стрілі) 2/3 довжини щита".
Герб обласного центру веде свій родовід із далекого минулого. 22 січня 1796 року вийшов указ "Про герби міст Мінської, Волинської, Брацлавської та Подільської губерній". Цим указом затверджено Герб м.Проскурова: "У верхній частині щита герб Подільський. У нижній - на блакитному полі три схрещені стріли, середня вістрям донизу, а дві крайні вістрям угору". Цей герб взято з давніх судових актів.
Вважається, що започатковано цей символ ще всередині XVII століття. Згідно з родовою легендою, лицар Флоріан Шарий, предок роду шляхтичів Замойських, був жорстоко поранений в одній із битв. Король, проїжджаючи мимо, знайшов цього вояка на полі бою, пронизаного наскрізь трьома списами, але ще живого. Він поспівчував пораненому лицареві і поцікавився, чи може він полегшити його страждання. Лицар відповів, що його страждання - дрібниця, в порівнянні з тими муками, які йому доводиться терпіти від сусіда, що володіє половиною його села. У подяку за доблесть Флоріана, король викупив село і віддав його Замойським. Одночасно він подарував родині Замойських герб у вигляді трьох схрещених списів, які пізніше трансформувались у стріли.
Оскільки Плоскирів тривалий час належав Замойським, то й не дивно, що елементи родинного герба своє знайшли відображення у гербі міста.
Три стріли, у дещо зміненому вигляді, продовжували прикрашати герб Хмельницького і за радянських часів.
Ці стріли є головним елементом нинішнього герба міста. В січні 2011р. символові обласного центру виповнюється 215 років.

Авторський колектив | Література | Статистика | Гостьова книга | Нашi друзi | Плагіатори | Вiйськовi емблеми | Геральдичнi лiнки | Негеральдичнi лiнки | Нас вiтають | | Іноземна геральдка
Матерiали сайту не можуть бути використанi частково чи повнiстю без письмової згоди ЗАТ "Мiкросистема".
Data of a site cannot be used entirely or partially without the written agreement of Joint-Stock Company " Microsystem ".
Материалы сайта не могут быть использованы целиком или частично без письменного соглашения ЗАО "Микросистема". © Microsystem