Укр.
Гербів на 18.08.2022 - 5175
НАВІГАЦІЯ
Список для: Українська Геральдика
Список для: Статті
Шеврон на трьох рибах
Всі герби за алфавітом

ПОШУК
Для пошуку потрібно використовувати
не більше одного слова
або його частини.
НАЙБІЛЬШ ВІДВІДУВАНІ РЕСУРСИ:

Сучасний герб (95542) 
(Державні символи України)
Прапор (70154) 
(Державні символи України)
Штандарт Президента (64936) 
(Державні символи України)
Сучасний герб (54349) 
(КАЛЬНИК)
Сучасний герб (51726) 
(ШАБЕЛЬНЯ)


Google
Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона

Шеврон на трьох рибах

Нещодавно у мене з'явилося нове хобі: вивчення геральдики містечок і сіл Київської області. О, це велике поле для дослідження. Політ уяви у творців геральдики молодої української держави не обмежений ні формою, ні логікою, ні законами перспективи. Фантазія б'є ключем. Азимов, Желязни і Бредбері відпочивають. Зате всілякі селища міського і (тим більше) сільського типу тепер можуть відчувати себе частиною світового процесу. Геральдичного.
Ось переді мною герб Рокитнянського району. Ніколи не бачили такого? Я зараз опишу. І не своїми словами, а з затвердженої на сесії райради опису герба. Без опису рустикальні герби, не дуже схожі на герби, швидше на таблички з перевірки на дальтонізм. Але завдяки опису ми можемо передбачити, що це все-таки герб і між назвою і суттю існує якийсь невидимий зв'язок.
Ось головні елементи герба: по-перше, сніп зі стількома колосками, скільки територіальних громад входить до складу району. Ну, коріння цієї традиції мені зрозуміле: герб СРСР також будувався за таким принципом. Менше зрозуміло, що робить вікінг у лівому кутку герба. В описі його названо символом древнього і величного народу антів, котрі населяли Рокитнянський район. У руці анта спис, але аж ніяк не для вбивства людей. Адже - о, які історичні пізнання - з "Паспорта району" ми дізнаємося, що головним промислом Рокитнянських антів було... кротоловство. Повторюся ще раз. Древні. Анти. Жили. З того. Що. Ловили. Кротів. Це такі маленькі гризуни, що мешкають у землі, Talpa europaea, по-латині. Так написано в офіційному документі райадміністрації, і залишається тільки сподіватися, що в школах не вивчають цих історичних фактів. Як не вивчають і того, що кольори Рокитнянського району - синій (символ величі, краси і ясності), срібний (символ чистоти і невинності) і зелений (символ надії та свободи). А то після таких прозрінь вже не буде здаватися маразмом фраза про те, що "срібна лінія по периметру герба означає невидиму стіну, якою Бог захищає район від темних сил". У людини непосвяченої, яка не є нащадком кротоловів, може скластися враження, що десь у природі навіть існує якийсь "договір про особливе партнерство між Рокитнянської райадміністрацією і Богом".
Так, колись мені і самому довелося створювати герби. У той час, коли в Києві вирубувалася дочиста вся зелень, і для плану навіть пеньки зрізалися по декілька разів, я, депутат Радянської райради затверджував райгерб, на якому були зображені два величезних дуби і дерев'яний замок. Значення того герба я не зрозумів, а в кулуарах ми, депутати, жартували: мовляв, один дуб символізує районну раду, інший - районну адміністрацію, а замок дуже схожий на одну разливайку біля метро "Берестейська".
І всі погоджувалися в одному. Адже це показуха! З серії: нехай нам не вдається зібрати урожай на полі, зате ми ще більший можемо намалювати на гербі. Це також частина нашого "сьогодення". І ось навіть село Фурси приймає свій прапор і гімн. Я бачив таку брошурку. Гімн написали вчитель сільської школи і керівник місцевого хору. І щось мені підказує, що вперше він був виконаний відразу ж після закінчення складної процедури написання.
Якраз сьогодні вранці приїхав до мене в гості друг дитинства, що чекає пенсії на якійсь "лівій" посаді в місті партизанської слави Рівне. Подивився на символіку і сказав приблизно так: "Це як програма благоустрою нашого міста. Більше половини коштів пішло на прикрасу фасадів будинків, а на хоч би косметичний ремонт всередині самих будинків - нуль".
Тенденція, однак.

Костянтин Раковський

Авторський колектив | Література | Статистика | Гостьова книга | Нашi друзi | Плагіатори | Вiйськовi емблеми | Геральдичнi лiнки | Негеральдичнi лiнки | Нас вiтають | | Іноземна геральдка
Матерiали сайту не можуть бути використанi частково чи повнiстю без письмової згоди ЗАТ "Мiкросистема".
Data of a site cannot be used entirely or partially without the written agreement of Joint-Stock Company " Microsystem ".
Материалы сайта не могут быть использованы целиком или частично без письменного соглашения ЗАО "Микросистема". © Microsystem