Укр.
Гербів на 24.04.2024 - 5209
НАВІГАЦІЯ
Список для: Українська Геральдика
Список для: Геральдика сучасної України
Список для: ДОНЕЦЬКА ОБЛАСТЬ
Список для: КОСТЯНТИНІВСЬКИЙ РАЙОН
Список для: ДРУЖКОВКА
Всі герби за алфавітом

ПОШУК
Для пошуку потрібно використовувати
не більше одного слова
або його частини.
НАЙБІЛЬШ ВІДВІДУВАНІ РЕСУРСИ:

Сучасний герб (98398) 
(Державні символи України)
Прапор (72731) 
(Державні символи України)
Штандарт Президента (71204) 
(Державні символи України)
Сучасний герб (56827) 
(КАЛЬНИК)
Сучасний герб (54327) 
(ШАБЕЛЬНЯ)






Google




Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона

ДРУЖКОВКА

Поселення запорізьких козаків на місці розташування Дружковки були ще в XVII столітті. Вважається, що Дружковка виникла на місці слободи Паршаківка в XVIII столітті, коли місцеві поселенці розбили татарське військо Калага-Султана в балці Гадючий шпиль.
Перше відоме згадування власне про Дружковку датується 1781р. ("Відомості про землі Катеринославського намісництва").
У XIX і початку XX століть Дружковка була повітовим центром, якому підпорядковувалися 11 населених пунктів.
У 1870р., за шість кілометрів північніше Дружковки, була побудована залізнична станція (під такою ж назвою), навколо якої і почало поступово формуватися нинішнє місто. У 1873р. графом Борисовим був побудований цукровий завод, а в 1893р. французьке акціонерне Донецьке товариство почало будувати металургійний завод, що став одним із кращих на півдні Росії. У 1898р. бельгійські підприємці купують цукровий завод Борисова і на його землях, поруч з Донецьким металургійної, побудують Торецький сталеливарний і механічний завод.
З пристанційного селища місто перетворилося в один з головних промислових і культурних центрів Донбасу.
Динамічний і багатообіцяючий розвиток міста був перерваний у 1918р. При підході до міста німецьких військ (ці території переходили до них за Брестським мирним договором з Радянською Росією) тодішній голова міської ради А.Радченко наказав залишити застигати в печах розплавлений метал домни, а саме коштовне устаткування заводу зняти і вивезти (воно потім довго іржавіло уздовж залізниць до самого Уралу). Після цього завод уже не підлягав повному відновленню. Розвиток Дружковки піде значно повільніше - тим більше на тлі стрімкого зростання в радянський час Краматорська і Костянтинівки. Факт залишається фактом: ані німці, що пробули тут кілька місяців, ні білі, ні інші вороги радянської влади не заподіяли стільки шкоди Дружковці, скільки її голова одним своїм наказом. Знищенням заводу був підрубаний основний корінь, на якому зростало місто.
Тільки до кінця тридцятих років Дружковський (у той час Торецький) завод знайде свою нішу - виробництво горношахтного устаткування - і перетвориться поступово в одне з головних підприємств галузі.
Разом з тим за ці роки в місті з'явилися інші могутні підприємства, що є провідними у своїх галузях: метизний завод (1930), завод газової апаратури (1943), порцеляновий завод (1971).
(Є.Фіалко)

Авторський колектив | Література | Статистика | Гостьова книга | Нашi друзi | Плагіатори | Вiйськовi емблеми | Геральдичнi лiнки | Негеральдичнi лiнки | Нас вiтають | | Іноземна геральдка
Матерiали сайту не можуть бути використанi частково чи повнiстю без письмової згоди ЗАТ "Мiкросистема".
Data of a site cannot be used entirely or partially without the written agreement of Joint-Stock Company " Microsystem ".
Материалы сайта не могут быть использованы целиком или частично без письменного соглашения ЗАО "Микросистема". © Microsystem