Укр.
Гербів на 19.04.2024 - 5209
НАВІГАЦІЯ
Список для: Українська Геральдика
Список для: Геральдика сучасної України
Список для: КІРОВОГРАДСЬКА ОБЛАСТЬ
Список для: СВІТЛОВОДСЬКИЙ РАЙОН
Список для: ВЕЛИКА АНДРУСІВКА

Всі герби за алфавітом

ПОШУК
Для пошуку потрібно використовувати
не більше одного слова
або його частини.
НАЙБІЛЬШ ВІДВІДУВАНІ РЕСУРСИ:

Сучасний герб (98367) 
(Державні символи України)
Прапор (72702) 
(Державні символи України)
Штандарт Президента (71168) 
(Державні символи України)
Сучасний герб (56803) 
(КАЛЬНИК)
Сучасний герб (54300) 
(ШАБЕЛЬНЯ)






Google




Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона

Сучасний герб
Затверджений в 2002р. рiшенням сесії сільської ради.
На червоному полі дві срібні хвилясті балки. Щит обрамований декоративним картушем та увiнчаний золотою сільською короною.
У символіці с.Великої Андрусівки використано герб угорського міста Чонграда, сербські переселенці з якого у середині XVIIIст. побудували тут військове укріплення (шанець) 17-ї роти Новосербського пандурського полку, що разом із запорозькими козаками забезпечував охорону кордону з Туреччиною.
З 1752 до 1776р.р. Андрусівка називалася Чонградом. Історична спорідненість її зі старовинним європейським містом створює можливість і геральдичної спільності. Сербські пандури за способом життя були дуже схожі на запорозьких козаків, та й доля в них була схожа. Ліквідація Нової Сербії у 1764р. передвістила руйнацію Запорозької Січі у 1775р. - обидва війська були небезпечні для імперії своєю самобутністю та прагненням до автономізації.
У Великої Андрусівки схожі з Чонградом і об'єктивні чинники, які обумовили вибір гербової емблеми у вигляді двох хвилястих балок, що символізують дві ріки - Чонград (назва якого перекладається як Місто Човнів, що також зближує його з Великою Андрусівкою, де знаходиться велике риболовне господарство),
розташований поблизу злиття двох рік - Тиси та Кереша. Вигідне місце розташування Андрусівки - пониззя р.Тясмина перед впадінням його у р.Дніпро - також стало основоположним фактором виникнення тут людських поселень, найдавніші з яких існували ще за доби неоліту.
Червоний колір - це колір християнської крові, пролитої у боротьбі з османськими загарбниками, як на теренах багатостраждальної Сербії, так і у козацьких степах України. Червоний колір - це колір одягу сербських граничарів, колір святкового одягу українських козаків та колір тканини китайки, якою вкривали тіла загиблих воїнів.
Автори - В.Є.Кривенко, К.В.Шляховий.
Зображення на сайті - В.М.Напиткін.

В.Кривенко, К.Шляховий. Символіка Кіровоградщини. Альбом. - Кіровоград: Поліграфічно-видавничий центр "Мавік", 2008. - 208 с.  Перегляд


Авторський колектив | Література | Статистика | Гостьова книга | Нашi друзi | Плагіатори | Вiйськовi емблеми | Геральдичнi лiнки | Негеральдичнi лiнки | Нас вiтають | | Іноземна геральдка
Матерiали сайту не можуть бути використанi частково чи повнiстю без письмової згоди ЗАТ "Мiкросистема".
Data of a site cannot be used entirely or partially without the written agreement of Joint-Stock Company " Microsystem ".
Материалы сайта не могут быть использованы целиком или частично без письменного соглашения ЗАО "Микросистема". © Microsystem